Exkurze – Hvězdárna ve Valašském Meziříčí8.12.2013

Středa 4.12. byla pro žáky pátého ročníku výjimečným dnem. Čím se tato středa lišila od ostatních dní? Žáci totiž nezasedli jako obvykle do školních lavic, ale usadili se do vagónů zdejšího vlaku Rožnovka, který je odvezl do Valašského Meziříčí. Někteří cestovali vlakem poprvé.

Z nádraží ve Val.Meziříčí jsme si to namířili ke hvězdárně, kde už se o nás vědělo, že dorazíme na přednášku s video-prezentací o Slunci, Měsíci a planetách. Zhlédli jsme krátké naučné filmy o Vesmíru a vyslechli si odborný výklad. Poté jsme mohli nahlédnout do dalekohledu a pozorovat naše sluníčko, které ten den jasně zářilo na modré obloze. V závěru exkurze si žáci nakoupili pohlednice Vesmíru.

Akce, která byla organizovaná v rámci výuky přírodovědy, se vydařila. V pohodě a v radosti jsme docestovali vlakem zpět do Rožnova.

H. Tomíčková                                                                                                          

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola