English Competition 2015/2016, School round – English14.2.2016

Jazyková soutěž 2016 na ZŠ Pod Skalkou – školní kolo – anglický jazyk. V pondělí 9. 2. 2016 se na naší škole již tradičně soutěžilo v anglickém jazyce. V kategorii IIA soutěžilo celkem 8 žáků z 9. ročníku a 19 žáků z 8. ročníku.

Zadání jednotlivých úkolů měli stejné a tak byli deváťáci v mírné výhodě. Kategorie IA byla tvořena 34 žáky z 6. a 7. ročníků. Tak početné startovní pole jsme už dlouho neměli.  

Anglický jazyk se vyučuje na ZŠ Pod Skalkou od 3. ročníku s hodinovou dotací tři hodiny týdně. Již na konci šestého ročníku si žáci zvolí druhý cizí jazyk, který se budou učit v následujících třech letech (7., 8., 9. ročník). V nabídce se doposud objevila vždy němčina a společně s ní se objevuje ruština. Druhý cizí jazyk byl do základního školství zařazen jako povinný a tak si děti musí vedle jazyka anglického zvolit ještě jeden cizí jazyk. V minulém roce na podzim se angličtináři v rámci výuky vypravili zdarma na poznávací zájezd do Londýna spojený s výukou angličtiny.

Soutěž v anglickém jazyce byla tvořena ze tří částí, které připravili učitelé pro jednotlivé kategorie. Starší děti si vzali na starost paní učitelka Vinklárková a pan učitel Janošek. Mladší kategorie byla pod taktovkou paní učitelky Hambálkové Lucie a paní učitelky Michaely Kocincové. Nejdříve si děti vypracovaly poslechovou část, poté pracovaly s anglickým textem a v případě zisku dostatečného počtu bodů postoupily do závěrečné konverzační části. Tam již krátce pohovořili o sobě a o vylosovaném tématu. Překvapili žáci 6. ročníků, kteří se popasovali s žáky 7. ročníků velmi zdárně. Protože patří do společné kategorie I. A, je v přiložené tabulce pořadí obou ročníků dohromady. Body za konverzační část jsou uvedeny jen u šestice nejlepších.      

tabulce u 8. a 9. ročníků je navíc rozlišeno pořadí zvlášť pro 8. a 9. ročník. Drobné sladké odměny obdrželi všichni účastníci a nejlepší jednotlivci (viz fotografie z vyhlašování, které jsou obohaceny snímky z běžné hodiny cizích jazyků). Celková vítězka kategorie IIA Šárka Vachníková z 8. B nás pojede reprezentovat na okresní kolo konverzační soutěže. To proběhne dne 23. 2. 2016 ve Valašském Meziříčí. První náhradník v kategorii IIA bude Radim Křupala z 9. A, který obsadil celkové druhé místo. V kategorii IA zvítězil Michal Děcký ze 7.B a druhé místo patří Barboře Fukalové ze 7.A. Šárce a Michalovi přejeme hodně úspěchů v okresním kole.

Mgr. Miloslav Janošek; učitel NJ, AJ, SV               

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola