Další úspěchy basketbalových týmů17.4.2018

Na konci měsíce března se konaly okresní kola v basketbale dívek a chlapců ve Valašském Meziříčí.

V obou kategoriích se střetlo 5 týmů.

Chlapci vybojovali 2. místo, když prohráli pouze se ZŠ Vyhlídka, která postoupila do krajského kola.

Dívkám se dařilo lépe, když po bezchybném výkonu porazila děvčata všechna družstva a vyhrála okresní kolo s celkovým skóre 97 – 29. Předvedená hra byla velmi kvalitní a zápasy končily i dvacetibodovým rozdílem. Postup do krajského kola byl zasloužený.

Do krajského kola, které se konalo v Kroměříži jela děvčata s vidinou možného postupu do kvalifikace na republikové kolo. Některá stihla cestou dospat i spánkový deficit z víkendových akcí J. Bohužel jsme nejeli v plné sestavě, protože se ve škole konal zájezd do Paříže a dvě děvčata ze základní sestavy nasávala kouzlo hlavního města Francie. Souboj v krajském kole o postup se rozhodoval mezi námi a základní školou z Kroměříže. V prvním zápase se družstva přetahovala o každý bod a nakonec jsme o jeden bod zvítězili. Zápas byl vyrovnaný a na obou stranách padaly koše především ze střední vzdálenosti. Druhý zápas rozhodoval o postupujícím, kdy nám stačilo jakékoliv vítězství i remíza. Zápas byl naprosto odlišný od toho prvního. Koše nepadaly tak snadno a nastal boj o každý metr na palubovce. Rozhodčí se stali pouhými přihlížejícími a do hry se dostaly prvky a zákroky, které by se při této hře vídat neměly. Bohužel, místy to vypadalo, že se nehraje o postup do kvalifikace o republiku v basketbale, ale o naprosto jinou (úpolovou) hru. V závěrečných sekundách házela děvčata z Kroměříře trestné hody a celkově o 2 body zvítězila. Našim holkám patří poděkování za předváděnou hru a snad to vyjde příští rok…ještě  minimálně o krok dál…

Zdeněk Tolar

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola