Cyklovýlet 6.B29.6.2018

Cyklovýlet 6.B před vysvědčením

Poslední týden školy jsme se rozhodli, že společně šlápneme do pedálů a projedeme se na kolech směr Horní Bečva. Jela známá dvojice učitelů Tolar + Janošek , třída 6. B a pan Merta.

Ráno jsme si dali sraz v 8 hodin před školou a s očekáváním jsme sledovali oblohu, na kterou stranu fouknou dešťové mraky. Nakonec nám počasí přálo a za celou dobu nekáplo.

Vyjeli jsme směr Horní Bečva a poprvé taky vystoupali na chatu pana učitele Tolara. Cestou jsme doplnili munici na opékání…špekáčky + marshmallowny. Luky si dal zmrzku, tak jsme všichni sledovali, za jak krátkou dolu lze zblajznout Calipo. Byla to jediná doba, kdy mu zmrznul jazyk a nevěděli jsme o něm J .

Cestou na chatu někteří stíhali vykládat vtípky, jiní se museli kousnout a zatnout zuby při výjezdu, ale nakonec jsme dojeli v plném počtu.

Rota dřevorubců pod vedením pana učitele Janoška se vydala vykácet část lesa a s pomocí pana Merty jsme měli dřeva spousty i na několik kol opékání.

Po naplnění a zalepení žaludku „zdravými“ špekáčky s velkým obsahem masa a gumové hmoty, která se lepila všude se rozběhla zábava. Někteří si zahráli fotbal, jiní na schovávanou nebo nabírali síly na cestu zpět.

Po vyřádění na chatě jsme se vydali zpět do Rožnova. Hned na úvod sjezdu nám pan učitel Tolar ukázal, proč se nemá telefonovat za jízdy a přitom brzdit přední brzdou s odemknutou přední vidlicí J viz foto...

Zpět už se nám jelo fajn a ještě jsme stihli zmrzlinovou zastávku  na Prostřední Bečvě.

Výlet byl super a někteří si stanovili nový osobní rekord v počtu najetých kilometrů….o prázdninách je budou moci dále překonávat..

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola