Cyklovýlet 4. A13.6.2016

V pátek dne 10.6. vyrazila třída 4.A na svůj tradiční cyklovýlet. Počasí bylo od rána perfektní, takže nic nebránilo tomu vyrazit do srdce samotných Beskyd. Jaký byl vlastně plán? Zdolat Pindulu, dostat se do Trojanovic a Ráztoky, odtud lanovkou vyjet na Pustevny a přes Martinák a Bečvy dorazit na kolech zpět do Rožnova.

Plán poměrně náročný, ale pro sportovně založené žáky určitě výzva.

Po náročnějším stoupání na Pindulu následovala klidnější cesta do Ráztoky. Zde se nastoupilo na lanovku, zatímco někteří odvážlivci vyrazili přímo na Pustevny na kolech. Na Pustevnách čekal na děti zasloužený oběd a posléze přednáška horského záchranáře. Po obědě pokračovala cesta náročnějším terénem, ale i zde děti ukázali, že jsou na kola výborně připraveni.

Do cíle žáci dorazili ve 4.hodiny odpoledne a výlet byl zakončen opékáním v campu Rožnov. Výletu se účastnili také někteří rodiče, kteří pomáhali dohlížet na cyklisty a zařizovat důležité věci ohledně cesty, za to jim velké díky.

Žáci urazili 40km poměrně náročného terénu a ukázali, že jsou skvělí cyklisti. Velká gratulace jejich výkonu.

J. Hurtík

 

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola