Cvičení v přírodě v podání ZŠ Pod Skalkou3.7.2015

Každoroční akce doznala v tomto roce několika změn, ale hlavní myšlenka „vytáhnout děti od stolních lavic mezi stromy a kytky a přimět je k pohybu“ zůstává.

Navíc se samozřejmě počítá s tím, že pohyb v přírodě a v terénu vyžaduje jisté znalosti, které mají děti při „cvičení“ také získávat. Počasí nám v pátek 26. 6. vyšlo, a děti tak mohly z hřiště za ZŠ Pod Skalkou vyrazit do terénu.  Trasa vedla nejdříve na Skalku, kde pobýval „generál“ vyžadující základní znalosti zeměpisné. Dále se šlo ke křižovatce u potoka a kolem něj k „mořskému vlkovi“, u něhož se pomocí lan zdolával potok. Oblíbená disciplína končila pro některé po kolena ve vodě. Do kopce na horizont nad Kordulkou se některým nechtělo, ale „check point in bush“ v podobě našich deváťáků a „trampík“ s první pomocí byli právě tam. Běželo se po horizontu k louce (severní svah) na Severce a k „rubisku“, kde se bloudilo. Ony se ty po trase vyvěšené „fávorky“ musely trpělivě hledat a část jich prý záhadně během cvičení zmizela a tak se musely děti spolehnout na mapu a popis trasy a to byl pro některé problém, že šesťačky ….?!  Dále byla na trase „bylinkářka“ a uzly se vázaly na „check pointu“ u Výsluní. U lesa nad hotelem traverzovaly děti ve svahu k louce vedle hotelu, kde na ně čekala „lufťačka“ a létající disky. Nad hotelem se někteří smířili s tím, že už nezvítězí a dali přednost borůvkám a byly opravdu dobré, jak mohou potvrdit Adam, Veronika a Nikolas. Následoval „check point-klády“ a „rozlobený Yetti“, kterého se nikdo nebál. Od Kordulky se seběhlo po chodníku k mostu a křižovatce, kde bylo stanoviště „dopravní policistky“ a potom už na hřiště, kde „soldier“ házel na cíl. Paní učitelka Ludvíková potom změřila výsledný čas, který se pohyboval u nejrychlejších hlídek do jedné hodiny a ti nejpomalejší pobyli na trati i více než dvě hodiny. To byly naše již zmiňované šikovné holky z 6.A. Dobře, že startovaly už jako třetí, déle bychom na ně snad ani nečekali.

Vítězem kategorie šestých tříd se stala hlídka Chovanec, Ondryáš, Basel, Kolmačka a Dětský.  Vítězem kategorie sedmých tříd byla hlídka Slovák, Válek, Dvořák, Los. V kategorii osmých tříd zvítězila hlídka Křupala, Prečan, Vejnoska, Marková.  Vítězem kategorie devátých tříd a zároveň celkovým vítězem se stala jediná hlídka z devátých ročníků ve složení Pecha, Korbaš a Ondřej. Ostatní deváťáci se zapojili do organizace celé akce na jednotlivých stanovištích. Děkujeme za pomoc.

M. Janošek

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola