Čarování štětcem s Harrym Potterem28.3.2014

Třída 2. A pod vedením paní učitelky Vráblové vytvořila výtvarnou expozici čaroděje Harryho Pottera. Nápad vzešel od žákyně Amélie Šotkové. Cílem všech výtvarníků bylo, aby výstava působila co nejvíce plasticky.

Za tímto účelem bylo využito různorodých materiálů jako např. polystyren (měsíc), měděný drátek (brýle), alobal (přesýpací hodiny), včelí plást (lucerna), kaštan (pavouk). Při malování a tvoření se děti učily skupinové práci i způsobu, jak vytvořit prostorový dojem výtvarného díla. Odměnou za snahu a práci byly druháčkům blikající mobily fotoaparátů kolemjdoucích i skutečnost, že jejich spolužáci se zájmem listovali kouzelnou knihou. Výsledný „harry-potterovský“ objekt si lze prohlédnout přímo ve škole vedle recepce nebo zde.

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola