Bruslení pod střechou a jiné sportovní události na Podskalce10.12.2015

Na druhém stupni se pro děti připravují v současné době různé sportovní aktivity. Probíhají odpolední kroužky pana učitele Tolara se zaměřením na florbal. Pan učitel Janošek zapojuje kluky a holky do organizace turnajů Dobiáš Cup – Rožnov 2015 a kluci se sami taky těchto třídenních turnajů účastní. Do toho přivezl pan učitel Sedlák, po vítězství v rožnovském okrskovém kole, ze Vsetína (s krátkou zastávkou v Horní Lidči) první místo ve vybíjené chlapců  v okresním kole.

Dále se sice už nikam nepostupuje, ale i tak je to pěkný úspěch. Osmáci s panem učitelem Tolarem nachystali pracně doskočiště na skok vysoký, které bude po drobných technických úpravách připravené k tradičnímu školnímu závodu ve skoku vysokém „Vánoční laťce“. V běžných hodinách tělesné výchovy se tedy v současnosti piluje technika a odrazová síla, aby byly výkony co nejvyšší. To vše by mělo být zachyceno na panem učitelem Sedlákem připravované nástěnce nejlepších školních sportovních výkonů. Neustále se mluví také o školním turnaji ve stolním tenise, na dvou sponzorsky pořízených „pingpongových stolech“. Na těch mohou žáci trénovat v průběhu každého školního dne a to i o přestávkách. Turnaj proběhne pravděpodobně začátkem nového kalendářního roku.

Novou aktivitou připravenou trojicí Tolar, Sedlák a Janošek je bruslení na „rožnovském zimním stadionu“. To bude probíhat pravidelně každý čtvrtek od 14 do 15 hodin po školní výuce. Děti se samy dostaví na „zimák“, kde si je přeberou učitelé. Zabruslí si hodinu na ledové ploše a potom se ze zimáku opět už samy přesunou ke svým odpoledním zájmovým aktivitám. Bruslení bude zdarma a bude probíhat od 10. 12. 2015 do konce března 2016. Jediné, co si děti musí zařídit, je vyzvednout si a nechat podepsat informovaný souhlas od rodičů. Na tom se mimo jiné uvádí, že je pro bruslící doporučena přilba a pro hráče hokeje je tato povinná. Samozřejmou výbavou jsou pro všechny pevné rukavice.

Věříme, že děti a rodiče nabídka tělocvikářů zaujme, a že své děti na led vyšlou a nezařadí se tak mezi ty rodiče, kteří si jen stěžují, „že se ty jejich děti vůbec nehýbou a jen sedí u počítačů“.

Tolar, Sedlák, Janošek  

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola