Bruslení 2. stupeň 201919.11.2019

Podskalka opět bruslí a sportuje

Na druhém stupni se konají v současné době různé sportovní aktivity. Pan učitel Tolar a jeho svěřenci se vrátili z okresního kola žáků šestých a sedmých tříd ve fotbale, kam postoupili, ale na medailová místa se jim tady dosáhnout nepodařilo. Pan učitel Janošek zapojuje kluky a holky do organizace házenkářskýchturnajů Dobiáš Cup – Rožnov 2019 a kluci z druhého stupně (házenkáři) se sami těchto třídenních turnajů účastní. Brzy se bude chystat doskočiště na skok vysoký, které bude připravené k tradičnímu školnímu závodu ve skoku vysokém „Vánoční laťce“. V běžných hodinách tělesné výchovy se tak brzy začne tedy pilovat technika a odrazová síla, aby byly výkony co „nejvyšší“. Momentálně jsou ale hodiny TV zaměřeny na florbal, protože se chystá tradiční prosincový florbalový turnaj smíšených družstev kluků a dívek z druhého stupně, který proběhne v tělocvičně naší školy vybavené poctivými mantinely. Sportovci se tedy mají na co těšit.

Další aktivitou připravenou trojicí tělocvikářů Tolar, Sedlák a Janošek je tradiční bruslení na „rožnovském zimním stadionu“ pro všechny žáky 6. - 9. ročníků. To probíhá pravidelně každé druhé úterý od 12.45 do 14.15 hodin. Děti převeze od školy na zimní stadion autobus ČSAD, který je objednán a hrazen ze Sdružení rodičů ZŠ Pod  Skalkou. Bruslit se bude na ledové ploše do 14.15 a potom se děti samy přesunou ke svým odpoledním zájmovým aktivitám, už bez doprovodu učitelů. Jediné, co si děti musí zařídit, je vyzvednutí a podepsáníinformovaného souhlasu od rodičů. Na něm se rodiče mimo jiné dozví následující informace:

Termíny bruslení: 24.10., 7.11., 21.11., 5.12., 19.12.2019, 9.1.2020, 23.1., 6.2., 20.2., 12.3. a 26.3.2020

Od školy děti odveze zdarma v době od 12.50 do 12.55 hodin „školní“ autobus. Pedagogický dozor přebírá za děti odpovědnost v autobuse a na stadionu, poté bude na stadionu následovat rozchod a žáci se ze stadionu domů vydají již sami - bez pedagog. dozoru. Každý žák musí mít při bruslení pevné zimní rukavice na rukou, povinná je přilba - může být i na kolo, nebo na lyže. Je možnost si ve třetině zahrát hokej (vlastní hokejka výhodou).

Věříme, že děti a rodiče nabídka tělocvikářů zaujme, a že své děti na led vyšlou.

Janošek, Tolar, Sedlák

18.11.2019

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola