Blackout třídy 6. A16.2.2016

Blackout, nebo-li výpadek proudu, proběhl během třídního „nočního“ výletu na Díly z Hlaváček, který byl spojen s následným pochodem do Rožnova a přespáním ve škole. Už v pátek 12. 2. dopoledne ve škole probíhaly neustálé diskuze o tom, jestli je možné si vzít mobil, MP3, bedničky a další zapovězené věci.

I přes jasné ne třídního se nakonec objevily na akci asi tři mobily, které sice zůstaly vypnuté, ale i tak to byla ukázka jisté závislosti. Tu ale budeme na dalších akcích léčitJ  

Cesta autobusem po 18. hodině byla pohodlná. Z Hlaváček na Díly se šlo už tmou a tak nebyla hlavně v lese nouze o kuriózní situace. Filip nás zkratkou dovedl zkušeně k cíli. Na Dílech jsme se podívali na vítězství Gabriely Soukalové a dali si něco na pití a jídlo. Pan Sedlák, který nás na cestě doprovázel, byl na Dílech podruhé, ale jinak mnozí poprvé. Cestou do Rožnova pokračovaly mrzutosti s tmou a sněhem, ale bez větších problémů se dalo jít i bez baterek. Pouze Lucku jsme museli poponášet. Otlačené prsty v botách začaly bolet. Hlavně díky Aničce se ale Lucka dobelhala až do školy. Tam jsme rozbili „stanový tábor“ v 6.A a v 9.A. (Té děkujeme za azyl.) Následné dění není nutno komentovat, protože je zcela zachyceno na fotografiích. Snad jenom „kanadská noc“ v podání některých, byla kanadskou hlavně pro třídního, který musel dvakrát uspávat neúnavné aktivisty. V sedm ráno potom všechno spalo a nikdo nechtěl vstávat a to byly návrhy o den dříve, že se půjde do tělocvičny. Nešlo. Nejdříve proběhla ranní očista, poté balení a následně úklid. Některé drobnosti a přístup k úklidu bude nutno ještě doladit, ale celkově se akce vydařila. Vše se dospávalo v sobotu odpoledne. Noční turistice zdar.

M. Janošek

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola