Biologická olympiáda30.4.2019

OKRESNÍ KOLO BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDY

 

Ve středu 10. 4. 2019 se holky ze 6. ročníku (Magdalena Grošková – 6. A, Barbora Kudelová – 6. A a Tereza Žitníková – 6. B) zúčastnily okresního kola biologické olympiády, kategorie D (6. a 7. ročníky) na Gymnáziu Františka Palackého ve Valašském Meziříčí. Jednalo se o 53. ročník a tématem byl “Příjem a výdej látek”. Cesta do okresního kola však nejprve vedla přes kolo školní. Vstup do okresního kola je vždy podmíněný vypracováním vstupního úkolu. Holky si vybraly tato témata: “Stopy, jež zanechává jídlo, které konzumujeme”; “Sledování příjmu potravy u živočichů” a “Vliv teploty na polohování kočky ve spánku”. Úkoly jsme splnily na výbornou. Dále nás ale čekal perný den: test složený z 23 otázek (45 minut), laboratorní úkol zaměřený na práci s mikroskopem (60 minut) a poté následovalo poznávání 40 druhů rostlin, hub a živočichů (60 minut).

V silné konkurenci 29 účastníků Tereza Žitníková obsadila krásné 9. místo a ze šestých ročníků se tak umístila nejlépe. Holkám děkuji, jak za vzornou reprezentaci školy, tak i za zodpovědný a svědomitý přístup k celé soutěži!

 

Zapsala: Mgr. M. Satolová, vyuč. Př.

 

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola