Bike Trip 8. A a 6. A14.7.2016

Třídní učitelé Janošek (6. A) a Tolar (8. A) navázali na úspěšný třídenní výlet do Rapotína u Velkých Losin a vyrazili na další společnou akci na kolech na přehradu na Horní Bečvu. Předcházelo tomu ještě přespání ve škole z pondělí na úterý 28. 6. 2016. (Ve škole spala také třída 8. B s třídním panem Sedlákem. Ti se v úterý vydali vlakem do Val. Meziříčí.)

Třída 6.A ve škole nespala a sešla se s 8.A před školou v 8.15, připraveni na kolech. Chyběli jen nemocní. Přijela i Jolča K. a trochu se čekalo na Cristinu B., která si musela zkoušet přilbu a nové pro ni malé kolo, od něhož ji zachránil gentleman Vláďa S. (, který jí půjčil své kolo a vzal si to menší) a mohlo se vyrazit. Velením vpředu a tempem byl pověřen Luky K. Poté, co okamžitě změnil plán trasy a vydal se s pelotonem třiceti cyklistů na kolech jízdou přes přechod u knihovny a most přes Bečvu v tempu, které by pochválil i Kreuziger, bylo nutné změnit velení. To bylo předáno Matěji Ku. Cesta probíhala v pořádku asi 2 km, po nichž musel být rodiči odvezen pro vyčerpání a žaludeční potíže Ondřej K. V domnění, že můžeme pokračovat šlápl Matěj Ku. opět do pedálů a utrhl řetěz. Luky K. utrhl pro změnu pedál s klikou (strhnul závit). Oba tatínci jako správní servisní technici dorazili s novými koly a „peloton“ se dal opět do pohybu. Na penzion Pod Hrází jsme dorazili v 10.45 na zde tradiční občerstvení a oběd, ale bylo zavřeno a otevíralo se ne jako obvykle v 11, ale až ve 12 h. Děti tuto přestávku využili alespoň k odborné depilaci Marka H. a jeho nohou a rukou, které byly po zákroku hladké jako slupka od jablíček, které Marek distribuuje od doby lyžařského výcviku v sedmém ročníku jako mexický prodavač jablek. Protože bylo dost času, popojeli jsme po hrázi na konec přehrady a využili další přestávku k malému osvěžení a tři odvážlivci dokonce ke koupání. Voda byla prý teplá, jak říkal Vláďa S. Ostatní jen záviděli, protože si nevzali plavky a ručník. Vrátili jsme se zpět na oběd k penzionu, kde z nás byli tak zaskočeni, že jim příprava obědu trvala více než hodinu. Nutno podotknout, že to pan číšník a jeho kolega druhý číšník uvařili na jedničku. Cesta zpět již probíhala v pořádku. Pouze maminka, která nám jela naproti si vzala Lukáše G. a ten se později s kolem vyvrátil a druhý den přišel se sádrou na ruce. Brzké uzdravení, Luky. My jsme měli také malé „žduchance“, které se naštěstí obešly bez odřenin. A poté, co jsme úspěšně Cristině pomohli se šňůrkou zamotanou kolem pedálu a nebezpečně uvolněnými řídítky, jsme bezpečně dorazili ke škole. Prý se to žákům líbilo, tak to asi někdy zopakujeme.

Napsal: Mgr. Miloslav Janošek, 29. 6. 2016   

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola