Běžkování 8.A30.1.2018

Běžkování 8.A na Pustevnách

Odjížděli jsme v malém počtu 11 lidiček a dvou kantorů z autobusového nádraží v 8.15 v pátek 26. 1. 2018. Někteří ze  třídy byli bohužel mimo Rožnov, jiní byli zranění a další nemocní. Na Pustevnách byly ledové sochy a především pravěk nám byl sympatický. Postavy z Mrazíka byly ale taky dokonalé. Na Pustevnách se válela „mlha hustá tak, že by se dala krájet“. Teplota kolem nuly byla ale přívětivá.

Doběhli nás zkušení atleti a biatlonisté z Val. Meziříčí, kteří na Pustevny dojížděli celý týden. Ti byli ale  trochu někde jinde, jeli na Martiňák. My jsme využili hlavně asi 200 metrů dlouhé kolečko u běžeckých tratí. Našemu výletu předcházelo postupné zdokonalování techniky na běžkách. V šesté třídě jsme byli na našem tehdy ještě nezrekonstruovaném hřišti u školy. V sedmé třídě jsme byli na rovinatém golfovém hřišti v Rožnově. Osmý ročník je ve znamení Pusteven a kopečků na lyžařských běžeckých tratích. Každý se dobrovolně a podle chuti proběhl. Míša šla tam a zpět asi 300 metrů, zkušený Filip běhal  dvoukilometrový okruh, Jakub S. bruslil, zraněná Katka fotila, neúnavníVláďa, Martin, Táda, Lukáš a Matyáš nechtěli ani odpočívat. Jakub B. běžkoval neustále a padal a padal a mlátil hůlkami, až  jednu  rozbil a potom už padal méně a nakonec jezdil i z kopce. Vítězkou se stala Talitha, která byla na běžkách poprvé a neúnavně a pozorně a odvážně zvládla nakonec i jízdu do kopce a z kopce, přičemž do kopce vymyslela techniku „plazícího se hada“.V jednu nám jel z Pusteven autobus a tak jsme sbalili lyže a dali je doprovodnému vozidlu paní Svobodové, které moc děkujeme a šlijsme se posilnit do nové rychloobčerstvovny u lanovky. Borůvkové knedlíky, medovník a hranolky s tatarkou jsou na modřiny totiž ta nejlepší medicína. Všichni chtěli vyrazit na běžky co nejdříve znovu, tak snad nám bude počasí přát.

Miloslav Janošek, třídní učitel

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola