Anglická jazyková soutěž13.3.2018

English Competition 2017/2018 ZŠ Pod Skalkou
School Round – English
Jazyková soutěž 2018 na ZŠ Pod Skalkou – školní kolo – anglický jazyk

V pondělí 29. 1. 2018 se na naší škole již tradičně soutěžilo v anglickém jazyce. V kategorii IIA soutěžilo celkem 19 žáků z 8. a 9. ročníku. Kategorie IA byla tvořena 25 žáky z 6. a 7. ročníků. 


Anglický jazyk se vyučuje na ZŠ Pod Skalkou od 1. ročníku hodinu týdně.  Na konci šestého ročníku si žáci zvolí druhý cizí jazyk, který se budou učit v následujících třech letech (7., 8., 9. ročník). V nabídce se doposud objevila vždy němčina a společně s ní se objevuje ruština. Druhý cizí jazyk byl do základního školství zařazen jako povinný a tak si děti musí vedle jazyka anglického, jako prvního cizího jazyka, od sedmého ročníku zvolit ještě tento druhý cizí jazyk.
Starší děti z 8. a 9. tříd si vzali na starost paní učitelka Pavlína Vachalová a pan učitel Janošek. Mladší kategorie byla pod taktovkou soutěžní komise ve složení: Hambálková Lucie, Halamková Kateřina a paní učitelky Nikol Válková. Soutěž v anglickém jazyce byla tvořena ze tří částí, které připravili učitelé pro jednotlivé kategorie. Nejdříve si děti vypracovaly poslechovou část, poté pracovaly s anglickým textem a v případě zisku dostatečného počtu bodů postoupily do závěrečné konverzační části. Tam již krátce pohovořili o sobě a o vylosovaném tématu. Překvapili žáci 6. ročníků, kteří se popasovali s žáky 7. ročníků velmi zdárně. Protože patří do společné kategorie I. A, je v přiložené tabulce pořadí obou ročníků společné, ale taky pro každý ročník zvlášť. Body za konverzační část jsou uvedeny jen u postupujících.     
V tabulce u 8. a 9. ročníků je také rozlišeno pořadí zvlášť pro 8. a 9. ročník. Byla škoda, že se některá děvčata z devátých tříd vzdala nároku na postup do konverzační části. Drobné sladké odměny obdrželi všichni účastníci a nejlepší jednotlivci (viz. přiložené fotografie). Do okresního kola postoupili Daniel Pala a Robin Čech. Oběma děkujeme za reprezentaci školy. Především  Robin se mezi dvaceti šesti účastníky jako deváťák neztratil a obsadil konečné 8. - 10. místo. 
Mgr. Miloslav Janošek; učitel NJ, AJ, SV                                               
V R. p. R. dne 12. 3. 2018

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola