Akce 3. B na Martiňáku26.5.2017

5. společná akce – děti, rodiče, paní učitelky – tentokrát 3. B na Martiňáku. V sobotu 20. května se naši báječní rodiče domluvili, že si uděláme společný výlet. Vzali jsme si batůžky pláštěnky, svačiny a naše 2 paní učitelky Zdeňku a Pavlu s rodinami a vydali jsme se směr Horní Bečva.

Teta Ivet nás uvítala, jak se patří: Ty běž nahoru a uvař si kafe a ty pojď dolů, věci dáme do sklepa. Děti mohou nahoru do pokojíčku k Johance. Sraz všech účastníků zájezdu byl u Mečůvky na Horní Bečvě. Někteří přijeli autem, jiní busem, taky pěškobusem nebo stopem. V 10 hodin jsme vyrazili do kopce.

Lucinka: Nejvíce se mi líbila cesta lesem a louka plná květin.

Johanka a Market: Cestou na nás házeli kluci šišky.

Tom B.: Největší zážitek byl, jak jsme házeli šišky po Lukym. I Tom P. měl největší zážitek, jak po sobě házeli šišky.

Naty M.: Jak jsme šli na Martiňák, tak jsme museli skočit přes potok. Potom jsme naháněli kluky a kluci po nás házeli šišky, trefili mě do oka.

Holky: Strýc Karel by si mohl otevřít obchod s přírodní bižuterií – cestou lesem nám vyráběl krásné náhrdelníky z kapradin.

Na Martiňáku jsme si dali svačinu a někteří dostali „příjemnou držkovou“. Strýc Jan – táta od Johy, nám povídal o historii Martiňáku. Po držkové jsme se vydali na Horní Bečvu na zahradu k Černotovým. Cestou nás strýc Jan několikrát utěšoval, že tento kopec už je opravdu poslední. Marky bolely nohy, tak chtěla jet autem, ale nikdo nechtěl jet, tak i ona to nakonec došla až k Johy. Na zahradě nás přivítala Johančina babička s náručí plnou koláčů, které se jí prý vůbec nepovedly. Asi proto z nich nezbyl ani jeden. A začala hostina. Na ohni se opékaly špekáčky a z kuchyně se linula obrovská vůně pečené jelení kýty a smažených jeleních stejků. Chudáka jelena střelil strýc Jan. Kýtu věnoval do tomboly na ples naší školy a tam si ji s tetou Ivet zase pro nás vyhráli zpátky.

Po jídle si dospělí dali kafe, koláče a buchty, které napekly i naše maminky. Pak jsme zpívali písničku naší paní učitelce Zdeňce, protože měla narozeniny. Taky jsme jí předali dárky. Byla překvapená. To ale nebylo jediné, co jsme oslavovali. Naše holky Naty M. a Nelča získaly 1. místo v soutěži Slavíček. Dostaly šampáňo, se kterým jsme jim pomohli a všichni jsme si přiťukli plastovými kelímky. Taky jsme si zazpívali jejich vítěznou píseň Toulavou.

Odpoledne jsme hráli nějaké hry a divočili jsme na zahradě.

Naty M.: Super bylo, jak jsme hledali pexeso, a když jsme ho našli, mohli jsme ho schovat a hledali je naši rodiče.

Míša B.: Mně se taky líbilo hledání pexesa.

Lucka: Seznámila jsem se i se psem Kvídoškem. Johanka bydlí u lesa a ten les byl strašidelný.

Kluci: Sportovcem výletu se stal strýc Jožka, který skákal salta. Mrkněte na fotky.

Verunka: Já jsem to celé prospala.

Den se pomalu chýlil k večeru. Po cestě domů jsme si zpívali naši oblíbenou píseň Tři čuníci jdou.

Moc děkujeme našim rodičům, že se na této akci domluvili a vzali nás tam. Děkujeme tetě Ivetě a strýcovi Janovi, že jsme mohli u nich strávit tak skvělý den, jako byla tato sobota. Taky děkujeme naší rosničce strýcovi Radimovi, který zařídil, že nepršelo. Už se těšíme, co pro nás rodiče zase vymyslí příště. 

Rodiče a děti ze 3.B a paní učitelky Pavla a Zdeňka

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola