Lyžák 7., 8. a 9. tříd na Kohútce7.3.2018

Lyžařský výcvik sedmáků na svazích na Kohútce s ubytováním v přilehlé chatě Javorka proběhl ve dnech 26. 2. až 2. 3. 2018. Netradiční bylo složení dětí, které se nenasbíraly pouze z ročníku sedmého, ale také z devátého a dva lyžaři byli také z osmého ročníku. V pondělí v osm hodin u kina se nás sešlo 33 dětí a tři instruktoři (Sedlák, Tolar, Janošek). Parkoviště pod Kohútkou bylo zalité sluncem a teplota posledních dnů kolem deseti pod nulou nás už nepřekvapovala. Pan Sedlák domluvil odvoz věcí traktorem na vlečce a ostatní si to namířili na Kohútku pěšky podél cesty. Tři kilometry do kopce bylo pěkné zpestření, ale osmák Ondra, který to zažil už loni, se na to moc netěšil.

Po obědě měly děti předvést své lyžařské umění, aby mohly být rozřazeny do skupin. K překvapení všech instruktorů lyžovali všichni a úplný začátečník byl jen Eda a ten byl tak šikovný, že ostatní doháněl velmi rychle. V dalších dnech jsme jezdili na všech sjezdovkách (snad kromě černé) a vylepšovali svůj lyžařský styl. Snowboardisté začátečníci si procházeli tvrdými začátky. Všichni se ale zlepšovali. Teplota kolem deseti stupňů pod nulou, která  přes den panovala, nás nijak neomezovala a starosti si dělali jen rodiče, kteří nám volali, jak to v těch mrazech zvládáme. V pondělí večer byl krátký referát o lyžování připravený třídou 7.A a v úterý připravila povídání o zimní olympiádě 7.B, která se ho zhostila skvěle. Nechyběl ani tradiční lyžařský umělecký film „Into the Mind“. Třetí den se ukázal být opravdu kritický. Pan učitel Sedlák se na snowboardu srazil s naším deváťákem a poranil si rameno. Z horské služby putoval ihned do nemocnice a potom rovnou domů do postele. Odpoledne ve středu se odpočívalo. Odložili jsme lyže a snowboardy a vyrazili jsme na hotel Portáš, kde jsme byli ubytovaní minulý rok. Teplota kolem mínus 14 stupňů nás už nepřekvapovala a tak jsme si užili jízdu po sjezdovce na školních „lopatách“. Ve čtvrtek se odpoledne konal závod ve sjezdu. Ten se jel ve dvou kolech a celkově nejlepší čas dosáhl na lyžích Dan D. z 9.A. Závod jsme pořádali ale především pro sedmáky a tak pořadí mezi kluky bylo následující: 1. Vít D., 2. Jan D., 3. Ondřej T. Startovní pole děvčat bylo početnější: 1. Natálie L., 2. Adéla K., 3. Tereza V. Tři sedmáci snowboardisté si rozdělili pořadí následovně: 1. Marek P., 2. Jarda B., 3. Daniel V. Večer nesměl chybět maškarní rej masek s připravenými a nepřipravenými scénkami. Opět se ukázalo,  že komediální talent předvedou v maskách i ti, kteří během roku ve třídě nevydají pomalu ani hlásku. Za zmínku  stojí „babka“ v podání Honzy D., úžasný „kuchař“ Vítek D., „hippiesačka“ Radka, „politik Babiš s čapím hnízdem“ v podání Ondry T. nebo „islamista“, kterého prezentoval Eda. Ve čtvrtek večer si někteří zatančili také na diskotéce společně s druhou sympatickou školou, která s námi sdílela ubytování na Javorce (Kostelec u Holešova), a s kterou jsme se během  celého pobytu přátelili. Další dva pokoje patřily ještě středoškolákům - strojařům ze Vsetína, kteří byli taky „v kurzu“.  

Dopolední lyžovaní v pátek absolvovali jen ti nejzdatnější a nejméně unavení. Ostatní se lyžování vzdali a raději se věnovali balení věcí a úklidu pokojů. Po obědě jsme se vydali k parkovišti, kde nás vyzvedl autobusem pan řidič Dvořák a vyrazili jsme domů. Ke kinu jsme dorazili kolem půl druhé a rodiče si mohli v pořádku převzít všech 33 dětí, které  byly během celé akce učenlivé a pohodové. Takže všem účastníkům díky a skol. Vedoucího lyžařského výcviku pana Sedláka zdravíme a přejeme  brzké uzdravení ramene.

Autor článku: Miloslav Janošek

Dne: 6. 3. 2018

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola