6.B první společná akce2.11.2017

Pátek 13. obvykle bývá spojován s řadou nešťastným pověr. My jsme se rozhodli, že v tento den podnikneme první společný výlet třídy 6. B avíce se poznáme mimo školní lavice, protože na začátku školního roku k nám přišlo 6 nových žáků ze ZŠ Záhumení. S třídním učitelem Zdeňkem Tolarem s námi vyrazil také pak učitel Miloslav Janošek, který ovšem svou pověstnou ledvinku přežití nechal tentokrát domaJ. Objednali jsme krásné počasí, dali si sraz na autobusovém nádraží a vyrazili směr Pustevny.

Po výstupu z autobusu jsme omrkli probíhající opravu vyhořelého Libušína, udělali pár prvních společných fotek, někteří se posilnili na cestu a vyrazili směr Radhošť.

Tempo úvodní skupiny bylo tak rychlé,  že i kluci z oblíbeného německého seriálu p. učitele Janoška- Kobra 11… by mohli závidět J. Pro některé žáky bylo tempo přímo vražedné.

Cestou jsme stihli naskákat na sochu Radegasta, vyfotit se a ve svižném tempu pokračovat, dokud  jsme nedorazili na Radhošť. Následovaly objednávky…. řízečky, hranolky, párky a pro mlsné jazýčky palačinky. Po vydatném obědě se ještě stihlo poválet pár sudů z kopce, což je pro plný žaludek rozhodně ta nejlepší volba. Luky nám objasnil, kde se nachází ploché kameny, na které se nešlape a nabrali jsme směr chata Mír. Některé z žáků ty sudy tak bavily, že pokud by to bylo jen trochu možné, válely by je až do Rožnova. Cestou se prováděly různé srandičky, housenky, věšení na větve.  Holky posbíraly hřiby, které jim vyrostly před očima a následovala krátká zastávky a občerstvení na chatě Mír.

Z chaty Mír už to byl rychlý sešup do Rožnova. Mnozí by si nejraději zopakovali túru hned druhý den, jiní proklínali minutu, kdy vysedli z autobusu a hlásili, že celý víkend budou vydýchávat nachozené kilometry. Nakonec jsme si to všichni užili a příště vymyslíme zase něco dalšího….


Zdeněk Tolar

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola