4.A na exkurzi v Praze22.9.2018

V neděli 9.září se 4.A vydala na třídenní výlet do Prahy. Společně s námi se vydalo do hlavního města i sedm rodičů. Tam i zpět jsme jeli Regiojetem. První den jsme navštívili Vyšehrad, kde jsme se podívali na Čertovy kameny a Slavín, kde jsou pohřbeny slavné osobnosti. Viděli jsme hroby slavných spisovatelů, herců a významných osobností. Pak jsme se přes Náplavku došli na Václavské náměstí a jeli jsme na ubytovnu. Po dobré večeři jsme unaveni šli spát.

V pondělí jsme navštívili Pražský hrad, kde jsme se z prvního hradního nádvoří podívali na střídání stráží a navštívili místnosti Pražského hradu, kde pracuje prezident naší republiky a místnosti, kde bydlel prezident T. G. Masaryk.  Každé z dětí dostalo podepsanou fotku nynějšího prezidenta Miloše Zemana. Poté jsme se podívali na Daliborku, prošli se po Petříně a jeli lanovkou dolů. Po večeři jsme si hráli v parku na dětském hříšti.

V úterý jsme navštívili Zemědělské Muzeu, kde jsme se mohli z terasy podívat na celou Prahu, přes Letnou a Pařížskou ulici jsme se podívali do Židovské čtvrti na Synagogy, jeli na oběd, na dětské hřiště a domů.

Všem se nám výlet moc líbil a těšíme se na další.

Čtvrťáci z áčka

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola