2. B a 3. B na výletě25.6.2017

V úterý 20. června jsme se vydali na výlet do Uherského Hradiště. V 7 ráno jsme se sešli před školou, nasedli do autobusu a vyjeli. Jako první na programu byl Archeoskanzen Modrá, velkomoravské opevněné sídliště.

Na místě na nás už čekali dobově oblečení průvodci a ukázky ze života tkadlen, bojovníků či učitelů překvapily jak děti, tak paní učitelky. Žáci měli možnost ochutnat placky nebo si zkusit zastřílet z luku.

Další zastávkou byl areál Živá voda Modrá, botanická expozice, ve které se děti seznámily s životem ve vodě, vodními živočichy i rostlinami řeky Moravy. Největší atrakcí byl podvodní tunel, který se nacházel v hloubce 3,5 m, kde děti mohly vidět například kapry, jesetery či vyzy velké. Poté jsme se osvěžili v přírodním koupališti s brouzdalištěm, někteří po kolena, jiní nešťastnou náhodou až po pás.

Poslední zastávkou byla Kovozoo, kde jsme měli možnost vidět zvířata v životní velikosti vyrobené z kovového odpadu. Napůl uvaření horkem jsme prošli areálem a poté vyčerpaně sedli do autobusu, který nás zavezl zpátky do Rožnova. Přes horké letní počasí se nám všem výlet moc líbil.

Dora Hambálková, Pavla Katzerová a Lenka Marková

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola