2. A pátrala po ztraceném Rožnově21.5.2017

V pátek 19. května jsme se konečně dočkali dlouho očekávané akce, kterou si pro nás připravil tatínek Floriánka, pan Daniel Drápala. Nejprve nám promítl připravenou prezentaci s fotkami starého Rožnova, děti se přenesly o několik let zpět a podívaly se na zajímavá místa, kde dnes stojí např. areál Tesly, sídliště Písečná, Koryčanské Paseky, okolí nádraží atd.

Poté děti rozdělil do tří skupin, rozdal jim mapu okolí a pět fotografií. Děti se ve skupinkách radily a rozhodovaly, odkud asi která fotografie pochází. Poté jsme se všichni společně vydali na putování po okolí, na místa, kde byly fotografie pořízeny, abychom vyhodnotili, jak se nám úkol povedl. Skupinkám se velmi dařilo a jako odměnu za dobře provedenou práci dostali všichni krásný komiks vytvořený k výročí města. Velké poděkování patří panu Drápalovi za skvělou přípravu a obětavost.

Pokud máte chvilku svého času, vyzkoušejte si poznávačku dle starých fotografií.

Katka Knápková a děti

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola