1.B na návštěvě u Městské policie3.12.2018

1.B na návštěvě u městské policie

 

Středa 21.11. 1.B se ráno schází ve třídě. „Paní učitelko, co si máme nachystat na první hodinu?“ „Nic, protože půjdeme navštívit policisty do jejich nového domu.“ Kluci vyskočí radostí a prohlásí: „Ou kej, to bereme!!!!“ A s radostí odchází do šatny. Holky se zaraženě přišly zeptat, proč jdeme na policii, jestli jsme něco provedli??? …. J

Cesta byla dlouhá a chladná, ale vřelé přivítání přímo od pana ředitele ve vyhřáté čekárně vykouzlilo v dětských očích pozitivní hvězdičky obrovské zvědavosti. Musím podotknout, že děti žraly pana ředitele od začátku až do konce. K mému úžasu jejich pozornost byla časově bezkonkurenčně rekordní. J


 

Děti při exkurzi měly nastražené uši jako ostříž. Seznámily se s mnohým novým. Třeba jaký zvuk má neprůstřelné sklo, když se na něj klepe. Kamerový systém nám oči přímo přitahoval. Asi nejzajímavější pro nás byl sklad se zbraněmi a různými doplňky, jako jsou např. pomůcky pro výcvik a reflexní a neprůstřelné vesty – i ty si mohli na sobě žáci vyzkoušet. Někteří měli co dělat, aby se jim pod tíhou vesty nepodlomily nohy.

Děti, co  jste se dozvěděli nového a co tam bylo zajímavého? – ptali se jich kamarádi deváťáci.

 „Nás se ujal přímo pan ředitel!!!!!“ „A já jsem dělal policistu u okýnka s neprůstřelným sklem!!!!“ „Viděla jsem přístroj, co měří rychlost – vypadalo to jako pistole.“ „Já jsem si zkusil neprůstřelnou vestu, ale byla hodně těžká.“ „Pan ředitel nám ukazoval kamery a pistole.“ „A kdybyste viděli, kolik vyhráli pohárů!!!!!!“  „Ještě jsme viděli i stroj, který vyrábí elektřinu, když se něco stane.“ „V jednom skladu byly i kola.“

A jaký byl pane ředitel? Byl hodný?

„Byl moc hodný. Všechno nám pěkně vysvětlil a mnoho toho ukázal. Má pěkný úsměv. Byl přísný, ale hodný. Mně se moc líbil, byl hezký a všechno řídil. Pan ředitel a ostatní policisté jsou moc šikovní, když získali tolik krásných pohárů.  …

Co dodat? Asi jen to, že jsme si exkurzi opravdu moc užili a moc děkujeme panu řediteli městské policie za perfektní zpestření našeho vyučování. J

 

Třída 1.B, paní učitelka Pavla Katzerová a paní asistentka Marcela Tarabová.

 

 

 

Výběr z fotogalerie - zobrazit celou fotogalerii

Zajímavé odkazy

Logo základní školy Pod Skalkou v Rožnově pod Radhoštěm, Podskalio Škola