English Competition 2019/2020 ZŠ Pod Skalkou 12.2.2020

English Competition 2019/2020 ZŠ Pod Skalkou
School Round – English
Jazyková soutěž 2020 na ZŠ Pod Skalkou – školní kolo – anglický jazyk

V pondělí 3. 2. 2020 se na naší škole již tradičně soutěžilo v anglickém jazyce. V kategorii IIA soutěžilo celkem 30 žáků z 8. a 9. ročníku. Kategorie IA byla tvořena 38 žáky z 6. a 7. ročníků.

Anglický jazyk se vyučuje na ZŠ Pod Skalkou od 3. ročníku s hodinovou dotací tři hodiny týdně. Již na konci šestého ročníku si žáci zvolí druhý cizí jazyk, který se budou učit v následujících třech letech (7., 8., 9. ročník). V nabídce se doposud objevila vždy němčina a společně s ní ruština a španělština. Druhý cizí jazyk byl do základního školství zařazen jako povinný a tak si děti musí vedle jazyka anglického, jako prvního cizího jazyka, od sedmého ročníku zvolit ještě tento druhý cizí jazyk.
Starší děti z 8. a 9. tříd si během soutěže vzali na starost paní učitelka Tereza Vašková a pan učitel Miloslav Janošek. Mladší kategorie byla pod taktovkou soutěžní komise ve složení: Hambálková Lucie a  Velíková Zuzana. Soutěž v anglickém jazyce byla tvořena ze tří částí, které připravili učitelé pro jednotlivé kategorie. Soutěžící nejdříve pracovali s anglickým textem a písemně odpovídali na zvídavé otázky. Potom si děti v nové jazykové pracovně se sluchátky na hlavách vypracovaly poslechovou část a v případě zisku dostatečného počtu bodů postoupily do závěrečné konverzační části. Tam již krátce pohovořili o sobě a o vylosovaném tématu. Překvapili žáci 6. ročníků, kteří se popasovali s žáky 7. ročníků velmi zdárně. První místo obsadil a do okresního kola postupuje Vít Šebestyen. Druhá příčka patří Johance Černotové a třetí dělené místo obsadili Míša Drápalová a Adam Vašíček.
U 8. a 9. ročníků byla škoda, že se některá děvčata z devátých tříd vzdala nároku na postup do konverzační části. I tak je ale skvělé, že bylo tolik soutěžících. Vítězství si odnesla Aneta Klasová. Těsně za ní byl na druhém místě Jan Doruška a dělené třetí místo patřilo Zdeňku Knéblovi a Terezce Včelařové. Drobné sladké odměny obdrželi všichni účastníci a nejlepší jednotlivci (viz. přiložené fotografie). Do okresního kola postoupili Víťa Šebestyen a Aneta Klasová. Oběma přejeme úspěšnou reprezentaci školy.
Mgr. Miloslav Janošek; učitel NJ, AJ, SV
V R. p. R. dne 5. 2. 2020